Naše farma se nachází v Broumově, nedaleko jeho centra, blízko polských hranic, obklopená okolními kopci, s výhledem na Broumovské stěny, na Ruprechtický špičák, na broumovský klášter.

S chovem zvířat jsme začali již v roce 1995, v té době by nás ani ve snu nenapadlo, že někdy v budoucnu budeme chovat taková zvířata, jaké máme nyní. Vše začalo nevinně jedním pštrosem, emu hnědým, který se na zahradě vyjímal a byl tehdy něčím velmi exotickým. No jenže po čase nám bylo líto, že běhá po zahradě sám, tak jsme mu pořídili dalšího do páru, no a tehdy to pomalu začalo … V dnešní době u nás na farmě najdete krom pštrosů emu i pštrosa nandu pampového, pštrosa afrického. Patříme také mezi jedny z největších chovatelů lam v České republice, v našem chovném stádu jsou zastoupeny lamy krotké, guanaka a lamy alpaky. V roce 2008 do našeho chovu přibyli i velbloudi. Chováme ale i klasická vesnická zvířata, jakou jsou králíci, slepice, husy, kachny a samozřejmě také ovečky.

Chov zvířat je našim velkým koníčkem a věnujeme mu takřka celý náš volný čas. Je to sice práce, která k tomu neodmyslitelně patří, ale odměnou pro nás jsou pak nejen zvířata v dobré kondici, ale i nové přírůstky, které potěší nejen nás, ale mnohé návštěvníky naši farmy.

Našimi pravidelnými návštěvníky jsou i děti z místních škol a školek, které nás se svými učitelkami a vychovatelkami pravidelně navštěvují. Na naši farmu zavítaly také handicapované děti z Občanského sdružení Heřmánek dětem z Hradce Králové, které u nás strávily celý den a mohly přijít do přímého kontaktu se zvířátky, mohly si je pohladit a na závěr se mohly povozit na ponících. Nadšení dětí a jejich radost v očích nás pokaždé přesvědčí o tom, že to co děláme má svůj smysl a že to dělá radost i pro jiné.

Věříme, že i Vy se stanete našimi návštěvníky a že Vás nejen naše farma, ale i zdejší okolí zaujme a budete se sem rádi vracet.
© 2013-2018 FARMA WENET BROUMOV z.s. -